Parę słów o stronie i autorach:

Nasza strona

Strona rozwija się powoli stycznia 2005.
Zaczynaliśmy z symbolicznymi czterema zamkami, ale jak widać cały (w miarę możliwości czasowych) czas pracujemy nad kolejnymi.

W chwili kiedy zaczynaliśmy tworzyć stronę Andrzej zwiedził na terenie Polski ponad 200 obiektów architektury obronnej zbudowanych z kamienia lub cegły (zamki, twierdze) lub miejsc po nieistniejących już obiektach należących do tej grupy. W chwili liczba odwiedzonych zamków zbliża się do 400 (Andrzej), 300 (Małgorzata) i 60 (masz smyk Michał).

Zamieszczone opisy i informacje stanowią opracowanie informacji dostępnych literaturze oraz w internecie (wykaz źródeł w sekcji Księgozbiór) i zostały pogrupowane w następujący sposób:

OPIS - informacje historyczno-architektoniczne i stan obecny
LOKALIZACJA - wszelkie informacje przydatne turyście: o lokalizacji, dojeździe, możliwości zwiedzania itp.
W POBLIŻU  - zamki w najbliższej okolicy
GALERIA - oczywiście zdjęcia, nie zawsze wysokiej jakości ale z czasem coraz lepsze (w miarę zmian posiadanego sprzętu foto)
LEGENDY - jeśli jakąś znaleźliśmy
TAPETY - interesujące, naszym zdaniem, zdjęcia, które mogą przyozdobić na chwilę lub dłużej Twój pulpit
PUZZLE - z naszych zamkowych zdjęć dla tych co lubią układanki.

A my to:

Andrzej Kulesza - pasjonat budownictwa obronnego a w szczególności zamków autor podstawowej zawartości strony tj. opracowań historyczno-architektonicznych, opisów stanu zachowania i wielu zdjęć.

Małgorzata Kulesza - strona łączy moje hobby: tworzenie stron i zwiedzanie zamków, autorka opracowania graficznego i wykonania strony, a także opracowań wszelkich dodatkowych informacji tj. legend, szczegółów dotyczących lokalizacji, dojazdów czy atrakcji dla zwiedzających, czasem kilku słów o obiekcie a także zdjęć.

Michał Kulesza - nasz smyk, który wraz z nami właściwie od urodzenia zwiedza zamki (i nie tylko) a od 6 roku życia (2017 r.) samodzielnie fotografuje odwiedzane miejsca a jego zdjęcia również powoli pojawiają się na stronie.

Wszystkim zamkomanom życzymy miłej wędrówki po naszej zamkowej krainie,

Autorzy